Slide background
Mersin Ösym İl Sınav Koordinatörlüğü

Meü

Slide background
Mersin Ösym İl Sınav Koordinatörlüğü

Meü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Fakültemiz 1992 yılında dört yıllık lisans eğitimi vermek üzere kurulmuştur ve İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri olmak üzere altı bölümle eğitim­-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. İşletme bölümü ilk kez 1993-1994 eğitim-öğretim yılında öğrenci alarak, 1997 yılında Fakültemizin ilk mezunlarını vermiştir. İktisat bölümü 1995­-1996 eğitim-­öğretim yılında, Kamu Yönetimi bölümü 1998­-1999 eğitim­-öğretim yılında, Maliye bölümü 2005-­2006 eğitim­-öğretim yılında, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü 2010­-2011 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır. Uluslararası İlişkiler Bölümü ise 2015­-2016 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerini almıştır. Fakültemizde İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerinde % 30 İngilizce ile eğitim verilmektedir. 

Fakülte, zaman içerisinde yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-­öğretim faaliyetlerini geliştirmiştir. Son olarak, İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi ve Maliye bölümlerinde yüksek lisans, İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi bölümlerinde doktora, İşletme bölümünde e­işletme tezsiz yüksek lisans ve profesyonellere yönelik işletme (ikinci öğretim) tezsiz yüksek lisans programları yer almaktadır.


22. Finans Sempozyumuna Davet 

Uluslararası Katılımlı 22. Finans Sempozyumu 10-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü tarafından Mersin’de gerçekleştirilecektir. Düzenlenecek olan bu sempozyum, finans alanında yapılmış olan araştırmaların sunulmasına ve tartışılmasına imkanı sağlayacaktır.  Hedef katılımcılar; akademisyenler, araştırmacılar ve finans piyasalarıyla ilgili kamu ve özel sektör temsilcileridir.

Hazırlanan çalışmalar Türkçe ve İngilizce olarak sunulabilecektir. Kabul edilen tüm çalışmaların tam metni hem basılı olarak hem de e-kitap olarak sempozyum esnasında katılımcılara verilecektir. Sempozyum için tam metin gönderimi 09 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek olup, gönderilen bildiri tam metinleri Bilim Kurulu’nda bulunan akademisyenler tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen bildiriler, 24 Ağustos 2018 tarihinde sempozyum web sayfasında (http://finans22.mersin.edu.tr/) duyurulacaktır.

Mersin’de düzenlenecek olan bu etkinliğe siz değerli araştırmacıları davet etmekten büyük memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Hüseyin Mualla YÜCEOL
Mersin Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı